Фронтенд і бекенд: у чому різниця?

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу full_stack-1024x1024.jpg

При створенні сайтів часто можна почути слова «фронтенд» і «бекенд». Вони втілюють у собі протилежну «філософію», але при цьому фронтенд і бекенд один без одного не змогли б повноцінно існувати. Що ж таке фронтенд і бекенд та чим вони відрізняються?
Фронтенд і бекенд: основна відмінністьЯкий би приклад підійшов у цьому випадку? Коли ви ведете автомобіль, ви використовуєте кермо, щоб привести його в рух і дати інші важливі команди. Але те, що дійсно приводить авто в рух, заховане всередині. Це його двигун.
Так само з фронтендом і бекендом. Фронтенд-розробка зосереджена на тих елементах сайту, які ви бачите у браузері і з якими безпосередньо взаємодієте. Бекенд-розробка відповідає за функціонал сайту і має справу з речами, яких ви не бачите, — такими як бази даних та сервери.
Фронтенд-розробка: завжди «на передньому плані»Щоб представити контент сайту найкращим чином та забезпечити ідеальну взаємодію користувача з сайтом, фронтенд-розробники використовують багато корисних інструментів, найважливіші з яких — HTML, CSS та JavaScript. HTML (Hypertext Markup Language) відповідає за представлення коду користувачам у зрозумілій та звичній формі. CSS (Cascading Style Sheets) пропонує чудові можливості із вдосконалення стилів (кольори, фони, блики і т.д.) Javascript робить взаємодію користувача з сайтом швидшою та цікавішою за допомогою слайдів, випадних меню, безкінечного скролінгу та багатьох інших способів — вибір безмежний.
Низка інших елементів та фреймворків (SAAS, LESS, Bootstrap, jQuery, Angular, Ember і т.д.) використовуютья разом із цією «великою трійкою» для значного полегшення роботи.
Бекенд-розробка: «серце» вашого сайту
Бекенд — «невидимий двигун» сайту. Фронтенд-розробники пишуть код, використовуючи такі популярні мови програмування, як PHP, Ruby on Rails, Python, .NET та інші. Коли потрібно виконати якусь операцію, бекенд-код взаємодіє з базою даних (використовуючи MySQL, SQL, Microsoft Access і т.д.). Після цього необхідна інформація повертається користувачу в формі фронтенд-коду.
Займаєтесь онлайн-шопінгом? Підписуєтесь на розсилку? Редагуєте контент на сторінці? Яку б операцію ви не виконували, врешті-решт за неї відповідає бекенд-код. Інформація оновлюється, змінюється або видаляється в базі даних.
Замість висновкуОтже, як фронтенд, так і бекенд необхідні для вашого сайту. Хороші компанії з розробки сайтів добре знають, як змусити і «двигун», і «кермо» вашого сайту працювати ідеально! У нас є чудові фронтенд- і бекенд-розробники. Напишіть нам…і готуйтеся до захопливого старту! 🙂